Hakkımızda

Çavuş Usta

Gaziantep'in asırlık tutkusu baklavayı, maharetli ustaların yanında yıllarca hizmet vererek öğrenen Cuma Yıldırım namı diğer Çavuş Usta; kaliteden ve lezzetten taviz vermemek için baklavanın eski usul yapımına sadık kalarak taş fırınlarda ve hijyenik ortamlarda üretimini sürdürmektedir.

1983 yılında mesleğe başlayan Çavuş Usta 1996 yılında ilk satış mağazasını açarak şirketleşme sürecini başlatmıştır. 1998 yılında Gaziantep’li Çavuş Usta Baklava Markasını tescil ettirerek geleneksel tatlımız baklavayı Türk insanının damak zevkine hitap ederek sektörde marka haline gelmiştir.

Çavuş Usta Baktad (baklava ve tatlı üreticileri derneği) yönetim kurulu üyesi olup yıllarca yanında bir çok kişiyi yetiştirerek sektöre onlarca meslek sahibi kişi kazandırmıştır 

Çavuş Usta Baklava bu gün Avcılar Reşitpaşa Caddesinde Barış Manço Kültür Merkezi yakınında ve Namık Kemal Caddesinde toplamda 2 şube ile Avcılar ve civar bölge halkına hizmet vermektedir.

İşletmenin en önemli özelliği; şubelerde hijyen koşulları üst seviyede canlı ve göz önünde üretim yapmış olmasıdır. Bu sayede insanlar gün boyunca taze ve sıcak tatlı keyfini doyasıya yaşayabilmektedirler. 

Kullanılan hammaddelerin kaliteli ve 1. Sınıf olması tatlıların lezzetine lezzet katan farklı bir unsur Çavuş Usta baklava üretici olmanın da vermiş olduğu avantaj nedeni ile üretmiş olduğu ürünlerde fiyat politikasını çok yüksek tutmamaktadır. Bu sayede herkes gerçek Antep baklavasını hem daha taze hem daha ucuz fiyata temin edebilme şansına sahip olabilmektedir.

Pandemi sürecinden bu yana Avcılar, Beylikdüzü, Esenyurt gibi çevre ilçelerin her bölgesine kendi kuryeleri ile paket servis hizmeti vermektedir. Ayrıca Yemek Sepeti , Getir Yemek ve Zomato gibi online sipariş hizmeti veren şirketlerle işbirliği halindedir. 

Türkiye’nin her bölgesine kargo ile siparişlerini gönderebilmektedir.

Vizyonumuz milli tatlımız olan baklavayı en iyi şekilde kaliteden ödün vermeden hijyenik ve modern ortamlarda eski usullere sadık kalarak üretmek ve yaşatmaktır.

Hakkımızda

Tatlılarımız

  • Antep Burma Kadayıf95TL
  • Antep Özel95TL
  • Ceviz Dolma65TL
  • Cevizli Baklava60TL
  • Cevizli Kelebek65TL
  • Ekmek Kadayıfı40TL
  • Ev Baklavası65TL
  • Fıstık Dolama130TL
Tümü